Co robić w Zakopanem, kiedy pada deszcz

Zakopane jest jednym z głównych kierunków podróży na terenie naszego kraju, bez względu na porę roku. Ogrom turystów można tutaj zastać zarówno latem, jak i zimą. Również wiosną i jesienią słynne Krupówki są zatłoczone, goszcząc osoby przybyłe zarówno z innych stron Polski, jak i zza granicy. Jednak podróże po naszym kraju mają to do siebie, że czasem trudno jest trafić z pogodą. Co robić w Zakopanem, kiedy za oknem leje deszcz i nie ma mowy o beztroskim spacerowaniu, chodzeniu po górach oraz innych aktywnościach wymagających wyjścia na zewnątrz?

Muzea na terenie Zakopanego

Muzea są doskonałym pomysłem zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Ciekawie zaprojektowane, pozwalające dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, stworzone w nowoczesny sposób placówki na pewno przypadną do gustu każdemu, kto chciałby zgłębić historię miejsc i ludzi związanych z Zakopanem oraz okolicą.

  • Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”- zlokalizowane w pięknej, zabytkowej willi muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego jest w stanie przybliżyć sylwetkę znanego kompozytora, który pod koniec życia osiadł na stałe w Zakopanem;
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje im. Marii i Bronisława Dembowskich – filia Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, której celem jest pokazanie historii stylu zakopiańskiego, uwzględniając budownictwo ludowe, wyposażenie chałup, a także kolekcje etnograficzne;
  • Muzeum Kornela Makuszyńskiego – o charakterze biograficzno-literackim, zlokalizowane w miejscu, w którym Państwo Makuszyńscy przebywali podczas swoich pobytów w Zakopanem;
  • Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN – obfitujące w liczne wystawy czasowe o tematyce tatrzańskiej, związane również z ochroną przyrody. Projekcje przyrodniczych filmów, zajęcia dydaktyczne i prelekcje wzbogacone są o takie atrakcje, jak kino 4D czy największą w kraju makietę Tatr;
  • Muzeum Oscypka – chyba każdy zna ten góralski przysmak wyjątkowo kojarzący się z Zakopanem. W tym miejscu można dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje najbardziej znany w tym regionie ser, a także ubrać się w prawdziwy góralski strój i własnoręcznie spróbować go zrobić.

To tylko niektóre z licznych muzeów znajdujących się na terenie Zakopanego. Warto poznać całą ofertę regionu i wybrać miejsce najlepiej dopasowane do własnych oczekiwań.

Domowe rozrywki

Wybierając nocleg, warto uwzględnić zmienną pogodę i postawić na miejsce, w którym również nie będzie nam straszna nuda. JLS Apartamenty to nowoczesne, dobrze wyposażone mieszkania, w których podczas deszczu będziemy czuć się w pełni komfortowo, mogąc spędzić czas na czytaniu książek czy graniu w planszówki. Jeżeli nie mamy ze sobą żadnych gier i książek, warto poszukać wypożyczalni planszówek oraz biblioteki, które będą w stanie zaoferować ciekawe pozycje.

Restauracje i kawiarnie

Tych na terenie jednego z najbardziej znanych polskich miast również nie brakuje. Restauracje oferujące kuchnię typowo góralską, a także polską czy międzynarodową zlokalizowane są nie tylko na słynnych Krupówkach. Każdy – zarówno miłośnik prostoty i elegancji na talerzu, jak i zwolennik nietuzinkowo skomponowanych dań – znajdzie tutaj coś dla siebie. Klimatyczne kawiarenki (w tym również z kącikami dla dzieci, na przykład Strh Bistro Art Cafe czy Drukarnia Smaku Cristina) pozwolą przeczekać deszcz i spędzić miło czas z najbliższymi, poznając przy tym zakopiańskie smaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here